Kapcsolat: podcast@tkbf.hu
Várjuk a beszélgetésre jelentkező hallgatók leveleit! Technikai részletekről szívesen küldünk infót, videós helpet!
Az elhangzott adásokkal kapcsolatos észrevételeket, javaslatokat, konstruktív kritikát megköszönjük!
Megjelenés: könyvtári honlap, főiskolai és könyvtári FB-oldalak, Spotify.
Hogyan kezdődött a TKBF hallgatói podcastjának története? Megosztjuk veletek, s egyúttal bemutatjuk a csapattagokat.
Az első inspiráló gondolat az volt, hogy milyen sok érdekes ember jár a Főiskolára, és milyen jó lenne, ha ezek az emberek jobban ismernék egymást! II. éves a III. évest, I. éves az MA-st, III. éves a sok évvel ezelőtt végzett hallgatót. Évfolyamoktól függetlenül. Miről beszélgetnének? Mit tartanának fontosnak elmondani egymásnak önmagukról, az élményeikről, örömeikről, gondjaikról? A buddhizmushoz vezető útjukról mesélnének vagy a tanulmányaikról? És mi lenne, ha XXI. századi technikai eszközöket használva beszélgetnének egymással, ismernék meg egymást, építenék ezáltal is a buddhista közösséget?
Így született meg a podcast. Pontosabban A Tan Kapuja Buddhista Főiskola hallgatói beszélgetéseinek ötlete.
Az induláshoz csak meg kellett kérdezni néhány korábbi és jelenlegi hallgatót. Így. Detényleg:-).
Nagy Mercédesz szövegeket írt. Ahh – de szépet. Harlam Bálint zenét. És milyen jót! Koleszár Bazil Péter fel is mondta a bevezető szöveget – a zenére. Bán-Horváth Attila hangszerkesztett, videós helpet készített. És a műszaki ismereteit hozta. Zámba Viktor remek tanácsokat adott. Lapat Dániel szinopszist írt, markáns véleményeket mondott és kitalálta a címet: 108. oldal!
Laár Balázs vállalta, hogy beszélget egy elsőt. Vagy másodikat. És mindig jókedvre derítette a csapatot! Besenyei Lili rajzolta az első embléma vázlatát. Ehhez mindenki hozzárajzolt ezt-azt. Ámde mielőtt megalakult volna a főiskolai rajztehetségek csapata, Kecskés Eszter vette kézbe-képzelésbe az embléma készítést. Nem akárhogy! Kovács Lívia és Zeke Anna a figyelmüket, bizalmukat, támogatásukat adták. Szűcs Gabriella szervezett, beszélgetett, lelkesített, honlapot szerkesztett. Ilyesmik.
És egyszer csak meglett a podcast. Így történt. Nem egy nagy sztori – de lehet még belőle.